KPP Środa Wlkp

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Dopalacze
Dajemy dzieciom siłę
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Edukacja Ekologiczna
Ochrona Praw Człowieka w Policji
Informator - Przciwdziałanie przemocy wobec starszych i niepełnosprawnych

Najczęściej czytane

 1. Kronika policyjna - zdarzenia drogowe

 2. Złodziej z Biblioteki w rękach Policji

  26 listopada br. do policyjnego aresztu trafił mężczyzna odpowiedzialny za dokonanie kradzieży projektora z budynku Biblioteki Publicznej w Środzie Wlkp. 40-letniemu złodziejowi grozi do 5 lat więzienia.

 3. Trzy kradzieże – jeden sprawca

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wlkp. ustalili 38-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież paliwa. Mężczyzna trzykrotnie w okresie od lipca br. kradł paliwo na jednej ze stacji na terenie powiatu średzkiego. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

 4. UWAGA! Złodzieje działają pod różnymi pretekstami.

  W ostatnich dniach do Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wlkp. zgłosiły się osoby, które powiadomiły o kradzieżach dokonanych przez tzw.”domokrążców”. W jednym z przypadków trzy kobiety obcej narodowości okradły mieszkańców gminy Środa Wlkp. Pod pretekstem sprzedaży kocy splądrowały dom i skradły biżuterię. Policjanci apelują, by reagować i zgłaszać pod numer alarmowy podejrzane sytuacje, w których nieznane osoby kręcą się po wsi lub osiedlu.

 5. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie!

 6. Święto Policji 2018'

  Obchody Święta Policji w Środzie Wlkp. odbyły się 25 lipca br. I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Roman Kuster i przełożony średzkich funkcjonariuszy insp. Paweł Wawrzyniak wręczyli odznaczenia i awanse na wyższe stopnie policjantom średzkiej jednostki. Uhonorowano również policjantów wyróżnionych nagrodami Komendanta Głównego Policji oraz szefa wielkopolskich mundurowych.

 7. KWP - Apel Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu do mieszkańców Wielkopolski

  Wielkopolscy policjanci przypominają, że Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych jest obchodzony w listopadzie. Z roku na rok rośnie liczba krajów, które włączają się w obchody tego dnia. Śmierć i obrażenia na drodze to zdarzenia nagłe, gwałtowne i z pewnością traumatyczne. Ich wpływ pozostaje długotrwały, czasem nieprzemijający. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych.

 8. Nie bądźmy obojętni !

  Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.

 9. Złoto dla średzkich policjantów

  II Memoriał im. Pawła Ludwiczaka zorganizowano 6 października br. Zacięta walka o puchar Burmistrza Miasta okraszona grą fair play stawiła drużynę średzkich policjantów na najwyższym miejscu podium.

 10. Już dzisiaj 997 zostanie przekierowany do Centrum Powiadamiania Ratunkowego

  W dniu dzisiejszym tj. 21 listopada br. w Środzie Wielkopolskiej numer alarmowy 997 zostanie przełączony do Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Numer 997 będzie nadal działał, zmieni się natomiast miejsce odbioru zgłoszenia i rozmowa odbywać się będzie z operatorem numeru 112, a nie jak dotychczas z policjantem.

18.12.2018