KPP Środa Wlkp

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Dopalacze
Dajemy dzieciom siłę
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Edukacja Ekologiczna

Najczęściej czytane

 1. Białe kołnierzyki z kokainą w tle

  Dziewięć osób z powiatu średzkiego trafiło 7 marca br., do policyjnego aresztu. Wszystko za sprawą wykrytej siatki firm i słupów zamieszkanych w proceder wyłudzania leasingów na blisko 4 miliony złotych. Podejrzenia policjantów ze Środy, że jeden z członków tej grupy ma związek również z handlem narkotykami potwierdziło przeszukanie jego domu. Znaleziono tam prawie kilogram amfetaminy i kokainę gotową do przygotowania kilkudziesięciu porcji.

 2. Przeszli na emeryturę – dziękujemy za lata pracy i służby

  Pracownik cywilny średzkiej komendy Henryka Graczyk oraz wieloletni oficer dyżurny pełniący służbę na stanowisku dowodzenia tutejszą jednostką - asp. sztab. Grzegorz Karaśkiewicz w ostatnich dniach lutego br. przeszli na emeryturę. Podziękowania za służbę, pracę i zaangażowanie składali przełożeni i współpracownicy policji. 2 marca br. szef wielkopolskich mundurowych insp. Piotr Mąka podziękował za pracę policjantom i pracownikom cywilnym przechodzącym na emeryturę.

 3. Róże dla Pań w mundurze i nie tylko

  Niecodzienne było spotkanie z okazji Dnia Kobiet przygotowane przez kierownictwo średzkiej komendy. Powodem była liczba pań, która wzięła udział w spotkaniu. Średzka Policja w ostatnich latach zdecydowanie zmieniła się pod względem żeńskiej obsady.

 4. Odblaski zamiast kwiatków

  Policjanci ze Środy połączyli tradycję 8 marca i obdarowywania pań kwiatami z poprawą ich bezpieczeństwa. Paniom w dniu ich święta mundurowi wręczali fluorescencyjne opaski i odblaskowe zawieszki.

 5. 112 – ratuje życie. Przypominamy jak z niego korzystać.

  Międzynarodowy Dzień Numeru Alarmowego 112 w tym roku przypada na dzień 11 lutego Święto ma na celu przede wszystkim rozpowszechnianie wiedzy na temat korzystania z niego we właściwy sposób. "112" to numer alarmowy, który obowiązuje we wszystkich krajach europejskich. O tym w jakich sytuacjach należy z niego korzystać wskazywali policjanci ze Środy podczas spotkań z dziećmi.

 6. Bezpiecznie podczas ferii na koloniach w Zaniemyślu

  Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wlkp. wraz z policjantami z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu w ramach programu „Dzielnicowy Bliżej Nas” odwiedzili uczestników kolonii, które odbywają się w Ośrodku Charytatywno – Wypoczynkowym „Bojanowe Gniazdo” w Zaniemyślu.

 7. W Hipolicie o pracy służb mundurowych

  6 marca br. w centrum im. Hipolita Cegielskiego odbył się wykład dla młodzieży poświęconej specyfice działalności służb mundurowych – policji i aresztu śledczego. Funkcjonariusze wyjaśniali uczniom czym zajmują się poszczególne formacje i wskazywali na jakie zagrożenia są narażeni uczniowie. Poruszono też wątki bezpieczeństwa w sieci i zażywania narkotyków.

 8. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie!

 9. Edukacja w ramach „Bezpiecznie do celu”

  Funkcjonariusze ze Środy zorganizowali spotkania edukacyjne dla uczniów szkół średnich na terenie Środy Wielkopolskiej. Wykłady skierowane były do młodych kierowców a tematem przewodnim było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Celem spotkań było uświadomienie młodzieży zagrożeń występujących na drogach.

 10. Bezpieczna woda zimą

  Kilka dni wyższych temperatur spowodowało topnienie zamarzniętych zbiorników wodnych. To bardzo niebezpieczne dla wszystkich, którzy łamać zasady zdrowego rozsądku wchodzą na lód. Funkcjonariusze policji i straży miejskiej rozmawiali z mieszkańcami i wręczali ulotki profilaktyczne. Wszystko w ramach akcji „Bezpieczna woda zimą” .

Poniedziałek, 19 marca 2018