KPP Środa Wlkp

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Dopalacze
Dajemy dzieciom siłę
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Edukacja Ekologiczna

Najczęściej czytane

 1. Amfetamina zamiast papierosów

  Wieczorem 21 stycznia br. dzielnicowy sprawdzał miejsca zagrożone sygnalizowane przez mieszkańców za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W centrum Środy skontrolował młodego mężczyznę. Chwilę później wyszło na jaw, że 25-latek ma przy sobie 30 gram amfetaminy. Środki odurzające zabezpieczono w komendzie, a średzianin trafił do policyjnego aresztu.

 2. Odprawa roczna z wojewódzkim kierownictwem

  Wiceszef garnizonu wielkopolskiego, kierownictwo średzkich służb mundurowych i prokuratury, samorządowcy oraz policjanci i pracownicy cywilni miejscowej komendy, wzięli udział w odprawie rocznej. To ważne wydarzenie podsumowujące pracę miejscowych stróżów prawa było okazją nie tylko do podsumowania, ale również do wskazania najważniejszych kierunków działań Policji na przyszłość. Wydarzenie zakończono przekazaniem trzech nowych radiowozów oraz sprzętu komputerowego.

 3. Zderzenie na przejeździe kolejowym

  W miejscowości Rogusko w gminie Nowe Miasto nad Wartą na przejeździe kolejowym pociąg relacji Łódź Kaliska – Poznań, zderzył się z samochodem osobowym m-ki daewoo tico. Nikomu z uczestników zdarzenia nic się nie stało. Utrudnienia w ruchu trwały kilka godzin.

 4. Złoto dla Niebieskich

  Policyjny team zgarnął złoto w Pływackich Zawodach organizowanych przez władze samorządowe Środy Wlkp. w ramach wielkiej orkiestry. Na najwyższym podium stanęli: Tomasz Grzelczak, oraz Fabian Grządzielewski i jego brat Mateusz. Policjanci wyprzedzili ratowników pływalni i funkcjonariuszy aresztu.

 5. Policjanci czytali dzieciom

  Mundurowi ze średzkiej komendy wsparli Dzień Głośnego Czytania. Szef średzkiej prewencji podinsp. Piotr Kępski spotkał się z przedszkolakami 16 stycznia br., by poczytać im opowiadanie pt. „Bezpieczni na drodze”. Jak podkreślają pedagodzy – dobra literatura daje dzieciom dobre wzorce zachowań.

 6. BUDMA z policyjnym akcentem

  Policjanci wszystkich komend powiatowych i miejskich z całej Wielkopolski, którzy na co dzień realizują czynności profilaktyczne, wzięli udział w Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury. Odbywająca się w Poznaniu wystawa miała wspomóc wiedzę mundurowych w zakresie dobrych praktyk w zakresie zabezpieczania domów i mieszkań.

 7. Zaplątani w cybersieć

  Policjanci kontynuują projekt „Dwie strony sieci”przygotowali dla uczniów szkoły podstawowej nr 2 w Środzie Wlkp. zajęcia o charakterze profilaktycznym. Prócz wykładu o cyberzagrożeniach dzieci dowiedziały się szeregu bardzo ważnych i pożytecznych informacji o przestępczości w sieci.

 8. Trafił rower do właściciela a złodziej do aresztu

  Kryminalni ze Środy w ostatnich dniach zatrzymali sprawcę kradzieży roweru. Jednoślad należał do studentki dojeżdżającej nim na pociąg i zginął z dworca w 2016 roku. Mimo upływu czasu, funkcjonariusze cały czas mieli na uwadze wykrycie sprawy. Efektem tego kilka dni temu nastąpiło zatrzymanie 61-letniego złodzieja i odzyskanie utraconej damki.

 9. Konferencja prasowa w średzkiej komendzie

  Insp. Paweł Wawrzyniak oraz jego zastępca w miniony piątek 2 lutego br. rozmawiali z dziennikarzami w średzkiej komendzie. Forma konferencji prasowej pozwoliła szefom mundurowych przypomnieć miniony rok, jak również poruszyć bieżące sprawy jak i plany na przyszłość związane ze tutejszą Policją.

 10. Zatrzymany za włamania

  Kilka dni temu do policyjnego aresztu trafił 21-latek z powiatu poznańskiego. Kryminalni ze Środy zatrzymali mężczyznę za narkotyki i włamanie. Złodziej połaszczył się na wyposażenie stolarni, z której nocą skradł sprzęt techniczny wart blisko 10 tysięcy złotych.

Poniedziałek, 19 lutego 2018