Komenda Powiatowa Policji w Środzie Wlkp
Śmiertelne zderzenie z autobusem | Drukuj |
Autor: Edyta Kwietniewska   
31.07.2011.

murzynowko2W minioną sobotę na terenie powiatu średzkiego doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Około godziny 13.40 na drodze krajowej nr 11, na wysokości miejscowości Murzynówko doszło do czołowego zderzenia samochodu m-ki dacia duster z autobusem przewożącym 31 dzieci na kolonię. Dodatkowo w tył tego autobusu wjechał samochód ciężarowy m-ki man z naczepą.

 

 

 

 

Uderzenie osobówki w autobus było na tyle silne, że przednia część daci została zmiażdżona. Kierowca tego pojazdu zginął na miejscu. Czworo dzieci podróżujących autobusem trafiło do średzkiego szpitala na obserwację. Trójka z nich nie doznała obrażeń i pojechała wraz z pozostałymi dziećmi zastępczym autokarem, na letni wypoczynek. Jedno z dzieci (15 l. ) zostało przewiezione do szpitala dziecięcego w Poznaniu z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu.

murzynowko

Trasa katowicka zablokowana była przez ponad pięć godzin. Policjanci na czas zamknięcia tego odcinka drogi zorganizowali objazdy. Na miejscu wypadku pracowali prokurator, biegły z dziedziny mechaniki pojazdowej, lekarz medycyny sądowej oraz wielu policjantów i strażaków. Zintegrowane działania wszystkich służb ukierunkowane były na dokładne przeprowadzenie wszystkich czynności zmierzających do ustalenia przyczyn i okoliczności tego tragicznego wypadku. Postępowanie w tej sprawie prowadzi średzka prokuratura.

murzynowko1

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
sztandar
Policjant, który mi pomógł
-->
     


Ogłoszenie
REKRUTACJA 2016
telefon_zaufania.gif


Racism. Say it. Fight it.
Dobór do Policji