KPP Środa Wlkp

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Dopalacze
Dajemy dzieciom siłę
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Podziękowania dla młodego obywatela...

  W dniu dzisiejszym w Urzędzie Miasta Środa Wlkp. odbyło się uroczyste spotkanie podczas, którego obywatel miasta Środa Wlkp. otrzymał z rąk Komendanta Powiatowego Policji insp. Pawła Wawrzyniaka oraz Starosty Marcina Bednarza listy gratulacyjne oraz słodki upominek za postawę godną do naśladowania.

 2. Policyjni cykliści wspierani elektryką

  9 lipca br. władze samorządowe powiatu średzkiego przekazały miejscowym stróżom prawa sprzęt rowerowy. Jednoślady wspomagane napędem elektrycznym będą wykorzystywane do patrolowania ścieżek pieszo-rowerowych, parków i terenów przywodnych. Wszystko po to, by w rejonach turystyki i wypoczynku zapewnić maksimum bezpieczeństwa.

 3. O bezpieczeństwie na akwenach wodnych i nie tylko...

  Komendant Powiatowy Policji w Środzie Wlkp. insp. Paweł Wawrzyniak przywitał wszystkich gości przybyłych na spotkanie do siedziby średzkiej Policji. Dyskusja przedstawicieli służb była poświęcona szeroko pojętemu bezpieczeństwu mieszkańców powiatu średzkiego oraz osób wypoczywających na naszym terenie.

 4. Mieszkańcy zgłaszają – Piraci drogowi ukarani

  Na sygnały zgłaszane przez obywateli za pośrednictwem internetowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa o kierowcach, którzy radykalnie przekraczają prędkość - policjanci zareagowali natychmiast. Kontrole mundurowych potwierdziły zgłoszenia. Średzka drogówka zaledwie w dwa dni ujawniła 12 kierowcą jadących wyremontowaną drogą zdecydowanie za szybko. Rekordzista miał na liczniku blisko 160 km/h.

 5. Wojewódzkie obchody z odznaczeniem dla średzkiego oficera

  Na Placu Mickiewicza w Poznaniu 19 lipca odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji. Jednym z głównych punktów uroczystości było wręczenie policjantom i pracownikom Policji odznak, medali i awansów na wyższe stopnie policyjne. Podczas ceremonii Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę został uhonorowany podinsp. Piotr Kępski Naczelnik Wydziału Prewencji średzkiej komendy.

 6. Zderzenie samochodu z motocyklem na krajowej 11

  Trzy osobny trafiły do szpitala po tym, jak samochód osobowy marki Peugeot zderzył się z motocyklem . Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 11 na skrzyżowaniu Nowe Miasto nad Wartą - Chocicza.

 7. WIZYTA CZESKICH OFICERÓW W ŚRODZIE WLKP.

  W ostatnich dniach Komendę Powiatową Policji w Środzie Wlkp. odwiedzili czescy oficerowie z miasta leżącego na Morawach - Prostejov oraz miasta Ołomuńc. Wizyta ta była kontynuacją współpracy nawiązanej w ramach umowy partnerskiej pomiędzy Powiatem Średzkim a czeskim miastem Prostejov.

 8. Rozbójnicza czwórka zatrzymana

  Średzcy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, którzy dokonali rozboju na nastolatku. Do zdarzenia doszło 19 czerwca a sprawcy już dwa dni później znajdowali się za kratami policyjnego aresztu. Za to poważne przestępstwo grozi zatrzymanym do 12 lat więzienia.

 9. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie!

 10. Dbamy by dzieci były bezpieczne

  Średzcy policjanci zajmujący się profilaktyką oraz dzielnicowi wykorzystują czas wakacji do tego, by przypominać dzieciom i dorosłym, że podczas letnich miesięcy nie wolno zapomnieć o zasadach bezpiecznego wypoczynku. W ostatnim tygodniu policjanci przeprowadzili zajęcia edukacyjno – profilaktyczne w Środzie, Pięczkowie, Hermanowie, Zaniemyślu i Gieczu.

Sobota, 29 lipca 2017