KPP Środa Wlkp

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Dopalacze
Dajemy dzieciom siłę
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie!

 2. Złodziejski proceder wykryty

  Średzki policjant rozpoznał pojazd, który miał związek z przestępstwami na terenie powiatu średzkiego. Dzięki spostrzegawczości detektywa zatrzymano trzech podejrzanych związanych z kradzieżami, paserstwem i włamaniem. Wszyscy usłyszeli zarzuty. O wysokości kary zadecyduje sąd.

 3. Zasłużeni emeryci

  18 maja br. Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Tomasz Trawiński złożył podziękowania policjantom i pracownikom cywilnym, którzy po wieloletniej sumiennej i rzetelnej pracy odeszli na zasłużoną emeryturę. W uroczystości wzięły udział 34 osoby opuszczające szeregi wielkopolskiej policji, pełniące służbę we wszystkich jednostkach na terenie województwa.

 4. Świadomi współczesnych zagrożeń

  O najbardziej nurtujących problemach współczesnego świata dyskutowali uczestnicy debaty społecznej, która odbyła się 17 maja br. w Środzie Wlkp. Współorganizatorami przedsięwzięcia były tutejsze Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz średzka Policja. Ciekawe prelekcje i polemika były okazją do wymiany poglądów i poszerzenia wiedzy.

 5. Z procentami przez wejście

  Dwóch mieszkańców Środy trafiło do policyjnego aresztu. Powodem była bardzo dokładnie zaplanowana kradzież drogich alkoholi. 28-latkowi oraz jego o cztery lata młodszemu kompanowi kryminalnemu grozi do 5 lat więzienia.

 6. Zagłosuj na dzielnicowego Tomka

  Zakończył się pierwszy etap konkursu na najlepszego dzielnicowego Wielkopolski „Asy Bezpieczeństwa”. Po głosowaniu przy pomocy SMS-ów zostali wyłonieni najlepsi policjanci z powiatów. Do finału wojewódzkiego zakwalifikował się również dzielnicowy posterunku średzkiej komendy w Nowym Mieście nad Wartą – sierż. sztab. Tomasz Grzelczak.

 7. Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – gminy wyłoniły najlepszych

  Konkurs dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów co roku podnosi wiedzę z zakresu ruchu drogowego i umiejętności jazdy rowerem. Rywalizacja zwana Turniejem Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym po raz kolejny odbywa się w gminach powiatu średzkiego, by wyłonić reprezentantów naszego powiatu na poziomie wojewódzkim.

 8. Turniej powiatowy rozstrzygnięty – rowery w rękach najlepszych uczniów

  15 maja br. na dziedzińcu Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Hipolita Cegielskiego w Środzie Wlkp. zastępca komendanta średzkiej Policji nadkom. Przemysław Dymarski uhonorował najlepszych zawodników corocznego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. O miano najlepszych walczyli najlepsi uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z gmin powiatu średzkiego.

 9. Na spacerze z młynkiem

  17-letni mieszkaniec średzkiej gminy trafił do policyjnego aresztu. Powodem była znaleziona przy nim marihuana oraz sprzęt służący do jej rozdrabniania. Młodemu mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia.

 10. Złodziej z zarzutami – pomogli obywatele

  Policjanci postawili zarzuty 43-latkowi, który dokonał kradzieży roweru spod Szkoły Podstawowej Nr 2. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Odzyskany rower wrócił do swojego nastoletniego właściciela.

Niedziela, 28 maja 2017