KPP Środa Wlkp

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Dopalacze
Dajemy dzieciom siłę
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Okradła seniorkę – rozpoznajesz złodziejkę? - VIDEO

  W ostatnich dniach seniorce z domu skradziono portfel z pieniędzmi i kartą wraz z pinem. Z konta sprawczyni wypłaciła pieniądze należące do emerytki. Monitoring zarejestrował wizerunek. Możesz pomóc w ustaleniu sprawczyni.

 2. Rozpoznajesz złodzieja? - Zadzwoń VIDEO

  Postawny mężczyzna skradł rower z klatki bloku na osiedlu Wyszyńskiego w Środzie Wlkp. Sprawca maskował się przed nagraniem kapturem zaciągniętym na głowę. Może jednak znajdą się osoby, które rozpoznają sprawcę po ubiorze, posturze, czy sposobie poruszania się. Publikujemy nagranie, licząc, że po raz kolejny dzięki sygnałom od średzian policjanci ustalą i zatrzymają sprawcę. Wszelkie podejrzenia można zgłaszać pod numerem alarmowym 997 lub bezpośrednio u detektywa prowadzącego sprawę.

 3. Dzielnicowy uczył o bezpieczeństwie

  Policjanci z Posterunku Policji w Nowymi Mieście nad Wartą mając na uwadze poprawę bezpieczeństwa dzieci na ternie swojej gminy poprowadzili zajęcia edukacyjne z przedszkolakami i uczniami Zespołu Szkół w Chociczy.

 4. Okradał od dawna – śledczy odzyskali cały skradziony sprzęt

  Policjanci Wydziału Kryminalnego postawili zarzuty pracownikowi jednej ze średzkich firm. Powodem były kradzieże, które mężczyzna uskuteczniał w ostatnich miesiącach. Śledczy odzyskali w całości skradziony sprzęt. Sprawcy grozi do 5 lat więzienia.

 5. Utrudnienia na katowickiej – karambol czterech aut

  Jedna osoba ranna, cztery uszkodzone auta i utrudnienia na drodze krajowej nr 11 to efekt karambolu, do którego doszło rano 20 listopada na wysokości Krzykos. Policjanci ponawiają apel o ostrożną jazdę, skupienie się na kierowaniu pojazdem i odpowiednią – bezpieczną prędkość.

 6. Świętowała niemundurowa Policja

  Policja wbrew pozorom nie jest wyłącznie formacją mundurową. Na jej sprawne funkcjonowanie składa się codzienne wykonywanie obowiązków przez pracowników korpusu służby cywilnej. 11 listopada - w dniu Narodowego Święta Niepodległości służba cywilna obchodziła swe święto. Na spotkaniu z tej okazji kierownictwo oraz kapelan średzkiej komendy dziękował cywilom za wkład we funkcjonowanie tutejszej jednostki.

 7. Słodkości dla dzieci od szefa średzkiej Policji

  8 listopada w gabinecie komendanta Policji insp. Pawła Wawrzyniaka rozbrzmiewał gwar i śmiech dzieci. Wszystko za sprawą milusińskich gości, którzy odwiedzili stróżów prawa, by poznać ich pracę. Prócz rozmów o służbie, sporą część spotkania poświęcono tematom związanym z bezpieczeństwem dzieci.

 8. Msza za zmarłych ze środowiska policyjnego

  7 listopada br. w średzkiej kolegiacie modlono się wspólnie za zmarłych funkcjonariuszy Policji i pracowników cywilnych oraz zmarłych członków rodzin policyjnych. Nabożeństwo tradycyjnie odprawił kapelan średzkich mundurowych ksiądz Lech Otta.

 9. Znicz 2017 – Czas na podsumowanie

  Mimo blisko 90 interwencji, 12 zdarzeń drogowych i ponad pół tysiąca wylegitymowanych osób policjanci ze Środy zaliczają tegoroczną akcję „Znicz” do spokojnych. Stróże prawa w ciągu 5 dni trwania działań, nie odnotowali incydentów na cmentarzach oraz w jego okolicy. Wszystkich Świętych minęło bardzo spokojnie i bezpiecznie.

 10. ZADBAJMY WSPÓLNIE O BEZPIECZEŃSTWO W OKRESIE WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

  W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych, coraz częściej będziemy odwiedzać groby bliskich i wyjeżdżać na oddalone od miejsca zamieszkania cmentarze. Jest to okres, w którym powinniśmy zachować szczególną ostrożność, by nie paść ofiarą przestępców.

Piątek, 24 listopada 2017