KPP Środa Wlkp

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Dopalacze
Dajemy dzieciom siłę
Głuchoniemi

Najczęściej czytane

 1. Agresor z bronią zatrzymany

  44-latek i jego siostrzeniec zostali zatrzymani przez antyterrorystów rano 3 marca br. w Środzie Wielkopolskiej. Powodem był szereg przestępstw, podczas których jeden z mężczyzn uszkodził samochód, użył broni, groził śmiercią swojej byłej konkubinie i jej znajomemu. Włodzimierz P. został tymczasowo aresztowany.

 2. Średzka komenda z życzeniami dla Pań

  I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Środzie Wlkp. nadkom. Przemysław Dymarski w imieniu męskiej części załogi średzkiej jednostki złożył wszystkim paniom pracującym w komendzie życzenia z okazji Dnia Kobiet. Prócz życzeń i kwiatów był czas na wspólną rozmowę przy kawie i moment na celebrowanie święta.

 3. Niebezpieczna interwencja z bykiem

  Zimna krew i zdecydowane działanie dzielnicowych ze średzkiej komendy pozwoliły zminimalizować zagrożenie dla życia, jakie mógł spowodować rozjuszony byk, który 22 lutego uciekł z transportu.

 4. Z zarzutami za włamania i paserstwo

  Śledczy z komendy w Środzie zatrzymali 21-latka, który dokonał wielu włamań. Jego łupem padały elektronarzędzia. Funkcjonariusze odzyskali je i zwrócili prawowitym właścicielom. Ustalili również pasera, który współpracował ze złodziejem. Oboje usłyszeli zarzuty. O wysokości kary dla przestępców zadecyduje sąd.

 5. SpoKREWnieni służbą - Oddaj krew razem z policjantami i strażakami

  Średzcy policjanci i strażacy zbierają krew dla chorych i ofiar wypadków. W ramach akcji mundurowych krew można oddać w krwiobusie, który będzie czekał na wszystkich chętnych 25 marca br. przed średzką komendą Policji. Ratuj życie, to nic nie kosztuje!

 6. Z uczniami o bezpieczeństwie cyklistów

  Średzcy policjanci w ramach działań kontrolno - prewencyjnych skierowanych na eliminowanie negatywnych zachowań uczestników ruchu drogowego, 15 marca br. spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Środzie Wlkp. Tematem spotkań było bezpieczeństwo pieszego oraz rowerzysty. Celem tego przedsięwzięcia było zwiększenie świadomości młodych ludzi w zakresie zagrożeń na jakie są narażeni na drodze.

 7. Kolejne prawa jazdy zatrzymane za prędkość

  Nadmierna prędkość prowadzi w statystykach jako najczęstsza przyczyna poważnych wypadków drogowych. W ostatnich dniach kilku kierowców straciło prawo jazdy właśnie z powodu radykalnego łamania ograniczeń prędkości w terenie zabudowanym. Policjanci apelują o wolniejszą i ostrożniejszą jazdę.

 8. Kadeci klas policyjnych z awansami

  16 lutego br. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wlkp. odbył się apel nadania stopnia awansu uczniom klas pierwszych liceum o profilu policyjnym. Akademia nie obyła się bez policyjnego akcentu. Średzką komendę na uroczystości reprezentowała sierż. Natalia Nowak.

 9. Więcej wypadków – więcej restrykcji. Konferencja prasowa o działaniach drogówki

  Dwa najbliższe tygodnie zarówno w powiecie średzkim jak i w całej Wielkopolsce będą poświęcone zwiększeniu bezpieczeństwa na drogach. Policjanci będą edukować i ostrzegać, a potem karać surowo wszystkich, którzy drwią z odpowiedzialnego zachowania na drodze. Nadmierna prędkość i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu wiodą prym w przyczynach drogowych tragedii.

 10. Kolejne dni – Kolejne utracone prawa jazdy

  Mimo restrykcyjnych przepisów, które grożą utratą prawa jazdy za przekroczenie prędkości – kierowcy nadal jeżdżą zdecydowanie za szybko. W ostatnich dniach średzka drogówka zatrzymała prawa jazdy kolejnym nierozważnym kierowcom.

Czwartek, 30 marca 2017