KPP Środa Wlkp

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Dopalacze
Dajemy dzieciom siłę
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Brąz dla Niebieskich

  I Memoriał im. Pawła Ludwiczaka zorganizowano 30 września br. Zacięta walka o puchar Burmistrza Miasta okraszona była grą fair play. Policjanci jako jedyna ze służb mundurowych stanęła na podium. Kapitan drużyny Niebieskich – Krzysztof Karaś, odebrał trofeum z rąk wdowy po zmarłym komendancie.

 2. Nerwowe grzybobranie

  Zaginięcie w lesie 72-latka potraktowano bardzo poważnie. 20 września skierowano wszystkich policjantów w okolice Zaniemyśla gdzie ostatnio widziano seniora. Sprawa zakończyła się szybko i z happyandem.

 3. Pierwszaki znają znaki

  Komisja konkursowa oceniła już prace, które napłynęły do średzkiej komendy w ramach organizowanego konkursu pt. „Pierwszaki znają znaki”. Nagrody dla zwycięzców oraz elementy odblaskowe dla wszystkich pierwszaków zostaną wręczone podczas uroczystej gali konkursowej 11 października br. w auli Ośrodka Kultury. Inicjatywę zorganizowano we współpracy ze Starostwem Średzkim i Gminą Środa.

 4. Mlecznie i bezpiecznie z Pyrkiem

  Ośrodek Kultury w Środzie Wlkp. 20 września br. pękał w szwach. To za sprawą dwustu uczniów szkół podstawowych, który przybyli na edukacyjne spotkanie o bezpieczeństwie i zdrowiu. Dzieci zostały wyposażone w odblaskowe zawieszki do tornistra i zakładki do książek z numerami alarmowymi. W ramach popularnej akcji średzian pn. „Mlecznie – Bezpiecznie” gadżety związane z bezpieczeństwem wręczał wesoły Sierżant Pyrek.

 5. Brawura młodych kierowców ma tragiczne skutki

  Czy jest szansa by osiągnąć cel – zero wypadków śmiertelnych? Dla zwrócenia uwagi na szeroki problem bezpieczeństwa drogowego 21 września br. przypada Europejski dzień bez ofiar śmiertelnych na drogach – EDWARD. Wskazujemy dziś, na problem brawury i popisywania się na drodze młodych kierowców.

 6. Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w nowej odsłonie

  Średzianie chętnie korzystają z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W samym sierpniu funkcjonariusze odebrali ponad sto zgłoszeń o niepokojących sytuacjach występujących w środowisku lokalnym. Każdy sygnał jest weryfikowany. Teraz z Mapy można korzystać również za pośrednictwem aplikacji na telefon.

 7. Dzielnicowy uczył o bezpieczeństwie

  Policjanci z Posterunku Policji w Nowymi Mieście nad Wartą mając na uwadze poprawę bezpieczeństwa dzieci na ternie swojej gminy poprowadzili zajęcia edukacyjne z przedszkolakami i uczniami Zespołu Szkół w Chociczy.

 8. Tragiczne potrącenie – policjanci apelują o ostrożność na drodze

  Wieczorem w piątek 13 października 2017 r. na trasie katowickiej na wysokości miejscowości Dębiec doszło do potrącenia pieszego. Niestety 72-letni mężczyzna po przewiezieniu do szpitala zmarł. Policjanci ponawiają apel o zwiększą ostrożność podczas jazdy, o skupienie się na obserwacji przedpola jazdy, o zmniejszenie prędkości.

 9. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie!

 10. Pomógł sąsiad – policjant

  15 października br. zgłoszono policjantom w Środzie Wlkp., że nerwowy mężczyzna ukrył się w lesie i ma zamiar targnąć się na swoje życie. 57-latek nie chciał z nikim rozmawiać. Pomógł policjant, który był sąsiadem zaginionego. Funkcjonariusz przekonał mężczyznę, by dał sobie pomóc.

Poniedziałek, 23 października 2017