KPP Środa Wlkp

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Dopalacze
Dajemy dzieciom siłę
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Areszt dla posiadaczy narkotyków

  W ostatnich dniach do policyjnych cel trafiło czterech mężczyzn związanych z narkotykowym procederem. Łącznie śledczy zabezpieczyli amfetaminę przeznaczoną do przygotowania kilkudziesięciu porcji. Wobec dwóch mieszkańców powiatu średzkiego materiał dowodowy był na tyle poważny, że sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt na maksymalny okres 3 miesięcy.

 2. Hej kolęda, kolęda... w średzkiej komendzie

  Policjanci i pracownicy średzkiej komendy 20 grudnia br. podzielili się opłatkiem. Było wiele życzeń zdrowia, spokoju i pomyślności nie tylko w same święta, ale i na cały nadchodzący rok. Do wspólnej kolędy zaprosił kapelan tutejszej jednostki – ksiądz Lech Otta.

 3. Złoto dla Niebieskich

  Policyjny team zgarnął złoto w Pływackich Zawodach organizowanych przez władze samorządowe Środy Wlkp. w ramach wielkiej orkiestry. Na najwyższym podium stanęli: Tomasz Grzelczak, oraz Fabian Grządzielewski i jego brat Mateusz. Policjanci wyprzedzili ratowników pływalni i funkcjonariuszy aresztu.

 4. Radosne święta w każdym domu – policjanci wsparli bożonarodzeniową akcję

  Z potrzeby serca policjanci i pracownicy policji ze Środy Wielkopolskiej przez blisko dwa miesiące zbierali rzeczy dla dzieci z ubogich rodzin. Po raz kolejny zbiórka przerosła najśmielsze oczekiwania samych organizatorów. Kwestę prowadzili dzielnicowi, jednak dary spływały od całego środowiska policyjnego, cywili, rodzin, znajomych i przyjaciół mundurowych. Wszystkie zabawki, gry, akcesoria dziecięce i wiele potrzebnych rzeczy przekazano 13 grudnia br. do miejscowego ośrodka pomocy, by tam w świątecznej atmosferze trafiły w dziecięce ręce.

 5. Nowy Rok zdecydowanie za mocno zakrapiany

  Jaki Nowy Rok taki cały rok – głosi znane powiedzenie. Oby nie! - mówią średzcy stróże prawa. Pięć razy więcej interwencji policjanci odnotowali w całej dobie sylwestrowo-noworocznej. Sylwestra w wielu domach kończyło się kłótniami i sporami uczestników. Praktycznie wszystkie incydenty były związane z wypitym alkoholem.

 6. Masa kontroli – Międzypowiatowe działania drogówki

  9 stycznia br. na terenie powiatu średzkiego pracowali policjanci drogówki ze Śremu, Jarocina, Wrześni i Poznania. Wspierali oni miejscowych stróżów prawa w działaniach skierowany na poprawę bezpieczeństwa na średzkich drogach. Aż 83 kierowców popełniło wykroczenia. Prym wiodło przekroczenie prędkości i niestosowanie pasów. 7 kierowców straciło dowody za usterki techniczne w kierowanym aucie.

 7. Średzianie przy wigilijnym stole czyli podsumowanie świąt przez pryzmat zdarzeń policyjnych

  Jak co roku, tak i w te święta nie brakowało zgrzytów przy choince. Powody były różne, nierzadko sprzeczkom towarzyszył im alkohol. Policjanci wskazują jednak, że tegoroczne święta były zdecydowanie spokojniejsze niż w ubiegłym roku. Funkcjonariusze wszystkich wydziałów średzkiej komendy pilnowali bezpieczeństwa w całym powiecie średzkim. Przez pryzmat odnotowanych zdarzeń minione święta można ocenić jako spokojne.

 8. Policyjna profilaktyka rozwija skrzydła

  W odpowiedzi na potrzeby edukacyjne w zakresie profilaktyki społecznej dwa lata temu wyodrębniono w strukturach średzkiej komendy stanowisko policyjne zajmujące się wyłącznie działalnością profilaktyczną. Prace w tym zakresie wykonuje sierż. Natalia Nowak z Wydziału Prewencji, z którą można przez cały rok kontaktować się w sprawie różnych inicjatyw, szkoleń dzieci i dorosłych, zajęć edukacyjnych czy pogadanek. Zwiększenie świadomości mieszkańców powoduje, że oszustom, złodziejom czy lichwiarzom trudniej będzie naciągnąć obywatela.

 9. Zatrzymany kilka godzin po zgłoszeniu włamania

  6 stycznia policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego ze średzkich marketów. Szkody jakich dokonał włamywacz oszacowano na ponad 14 tysięcy złotych. Zebrany materiał dowodowy skutkował tym, że przestępca jeszcze tego samego dnia został zatrzymany w policyjnym areszcie. 31-latek usłyszał szereg zarzutów. O tym na jaką karę zasłużył zadecyduje sąd.

 10. Oszczędź choinkę – nie okradaj lasu

  W okresie przedświątecznym nasiliły się kontrole obszarów leśnych i przywodnych. Policjanci – głównie dzielnicowi sprawdzają te tereny pod kątem nielegalnej wycinki choinek i połowu ryb. Patrole są realizowane wspólnie z funkcjonariuszami straży rybackiej i leśnej. Za bezprawne wycięcie bożonarodzeniowego drzewka kodeks przewiduje grzywnę do 5 tysięcy złotych.

Czwartek, 18 stycznia 2018