KPP Środa Wlkp

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Strona na Facebooku
Aplikacja Moja Komenda
Dopalacze
Dajemy dzieciom siłę
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Edukacja Ekologiczna
Ochrona Praw Człowieka w Policji
Informator - Przciwdziałanie przemocy wobec starszych i niepełnosprawnych

Najczęściej czytane

 1. Jestem żeby pomagać

  Telefon na stanowisku kierowania Komendy Powiatowej Policji w Środzie dzwoni bardzo często. Niektóre zawiadomienia są dramatyczne. Jak to sprzed kilkunastu dni. Zdenerwowana kobieta informowała przez numer 112, że jej mąż chce popełnić samobójstwo. Aspirant Łukasz Regulski, dyżurny średzkiej komendy przekonał przez telefon mężczyznę, że warto żyć dalej i wrócić do domu.

 2. Pirat drogowy odpowie przed sądem

  Przy jednej ze szkół w Środzie Wlkp. kierowca bmw utracił panowanie nad pojazdem i wpadł w poślizg. Cudem nie ucierpieli przechodnie. Wszystko wydarzyło się 4 grudnia. Policjanci szybko ustalili, kto siedział za kierownicą feralnego auta. 20-latek usłyszał zarzuty. Grozi mu utrata prawa jazdy do 3 lat i do 5 tysięcy grzywny.

 3. Ponawiamy apel - Nie wysyłaj numerów BLIK. Przestępcy atakują

  Oszuści znów atakują. Bądźcie ostrożni. Sprawcy podszywają się pod znajomych z portalu społecznościowego. Proszą o pomoc finansową i przesłanie numeru do realizacji transakcji pieniężnych. Funkcjonariusze apelują, by nikomu nie wysyłać numeru BILIK!!!

 4. Po nitce do … gresu

  Dwóch mężczyzn trafiło do policyjnego aresztu dzień po dokonanym przestępstwie. Obaj mieszkańcy Środy Wlkp. skradli z budowy 25 kartonów płytek gresowych. Policjanci odzyskali cały skradziony materiał wykończeniowy. Sprawcom grozi do 5 lat więzienia.

 5. Odprawa roczna - Podsumowanie roku 2019

  Wiceszef garnizonu wielkopolskiego, kierownictwo średzkich służb mundurowych i prokuratury, samorządowcy oraz policjanci i pracownicy cywilni średzkiej komendy, wzięli udział w odprawie rocznej. To ważne wydarzenie podsumowujące pracę miejscowych stróżów prawa odbyło się 17 stycznia br. i było okazją nie tylko do podsumowania, ale również do wskazania najważniejszych kierunków działań Policji na przyszłość. Był również moment na wręczenie gratulacji policjantom wyróżnionym na gali „Kryształowe Gwiazdy” 2019.

 6. Komenda w płomieniach

  Ogień w magazynie komendy i kłęby dymu wydobywające się z budynku Policji wyglądały groźnie. Wszystko wskazywało na to, że jeden z pracowników średzkiej Policji został poparzony i stracił przytomność. Oficer dyżurny wezwał straż pożarną. Komendant insp. Paweł Wawrzyniak wydał rozkaz do natychmiastowej ewakuacji całej jednostki. Takie wydarzenia miały miejsce 13 grudnia br. Na szczęście były to jednak ćwiczenia.

 7. Jubileusz ze Świętem Policji

  6 września 2019 r. na Starym Rynku w Środzie Wlkp. zostały zorganizowane uroczystości związane ze Świętem Policji. Tegoroczne obchody miały wymiar szczególny i wyjątkowy, gdyż łączą się z jubileuszem 100. rocznicy powołania Policji Państwowej. Piątkowy apel uświetnił udziałem I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Roman Kuster . Wyjątkową oprawę całości nadała policyjna orkiestra oraz kompania honorowa .

 8. Okradli seniorkę – Uważaj na oszustów, nie ufaj, bądź ostrożny!

  19 września w Środzie Wlkp. dwóch mężczyzn podających się za pracowników wodociągów okradli seniorkę. Oszuści podając się za pracowników wodociągów weszli do mieszkania pod pretekstem awarii wody. Apelujemy o nie wpuszczanie żadnych obcych osób do domu. Wśród przestępstw na szkodę seniorów w czołówce są oszustwa „na legendę” - pracownika opieki, policjanta, fachowca, wnuczka…. Wyobraźnia przestępców i brak sumienia nie znają granic.

 9. Skradli rowery - Rozpoznajesz złodziejską parę? Zadzwoń 997!

  Osiedlowy monitoring zarejestrował kobietę i mężczyznę, którzy około północy z 16 na 17 maja br. z bloku na osiedlu Wyszyńskiego ukradli dwa rowery. Jeśli rozpoznajesz sprawców zadzwoń do dzielnicowego tego osiedla – mł. asp. Mateusza Perkielewicza. Pomóż zatrzymać złodziei.

 10. Odpowie za nielegalne fajki

  Kryminalni ze Środy ukrócili handel wyrobami tytoniowymi bez akcyzy. Zatrzymanie było wynikiem weryfikacji zgłoszeń obywateli przez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. 33-letni sprawca stracił nielegalne papierowy i usłyszał zarzuty. Grozi mu wysoka grzywna.

27.01.2020